środa, 30 grudnia 2015

warsztaty z PORTRETU
Jesień była dla mnie i Piotra bardzo pracowita. Przez ostatnie trzy miesiące intensywnie chłonęliśmy wiedzę z zakresu fotografii. 
Chodziliśmy na zajęcia z FOTOEDYCJI do Moniki Szewczyk-Wittek, która, oprócz tego, że jest świetną osobowością z dużą wiedzą o fotografii, to jeszcze jest założycielką agencji Napo Images. Wiedza zdobyta na jej zajęciach już się przydaje w mojej pracy związanej z fotografią. I tak jak mówiła Monika, im więcej się dowiadujemy (o fotografii), tym jest trudniej ją robić. To prawda! Odkąd mam świadomość o tym jakie zasady rządzą choćby edycją zdjęć, nic już nie jest takie samo ;))) I trudniej jest wybrać TYLKO TE DOBRE zdjęcia.
[dla niewtajemniczonych dodam, że nie chodzi tu o edycję w programie graficznym, a o edytowanie czyli układanie zdjęć w taki sposób, żeby cały materiał „gadał” do widza].

Równolegle chodziliśmy na warsztaty z PORTRETU do Krzyśka Pacholaka zorganizowane przez Służewski Dom Kultury. Mamy szczęście do świetnych osób, bo Krzysiek również okazał się osobą z szeroką wiedzą na temat fotografowania (sam jest fotografem) a także bardzo wyluzowanym i cierpliwym człowiekiem, który na każdych zajęciach uczył nas jak pracować z modelem, jak w praktyce operować sztucznym światłem oraz dawał bezcenne, praktyczne zawodowe wskazówki.

Doprawdy, doceniam fakt, że mieszkam w Warszawie i mam dostęp do wielu spotkań z niesamowitymi ludźmi, którzy poza wykładami stają się przy okazji naszymi dobrymi znajomymi ;)

Portrety zamieszczone powyżej są efektem mojej kilkutygodniowej pracy na zajęciach z portretu. Modelami byli uczestnicy zajęć: Krzysztof, Piotr, Agnieszka R, Jerzy, Krzysiek, Agnieszka Ż, Grzesiek, Marek, Adam, Ania, Piotr.
A poniższe zdjęcia to mały backstage z tych wspólnych spotkań.
Miłego oglądania ;)


P.S. portrety wykonane przez Piotra będą w osobnym poście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz